Informace

Vlastnosti modulových dřevostaveb

Využití

Kvalitní konstrukce modulových domů na klíč nabízí široké možnosti jejich využití. Jak v oblasti osobní, tak komerční a pracovní. Chcete plnohodnotné nízkoenergetické bydlení, kde Vás nezatěžují vysoké výdaje za provoz a údržbu? Kde si budete užívat benefitů rodinného domu? Nebo chcete oddělit pracovní život od soukromého, a vybudovat si vlastní pracovní prostory? Modulový dům Vám poskytne pohodlí jen několik kroků od Vašeho domova.

Variabilita

Modulový dům je ze své podstaty velmi variabilní. Díky různým možnostem propojení modulů se lze přizpůsobit jakémukoliv tvaru a velikosti pozemku. Nezaskočí Vás ani třeba přírůstek do rodiny. Moduly je možné v případě potřeby bez komplikací připojit a rozšiřovat.

Mobilita

Děsí Vás představa, že se nezvratně usadíte na jednom místě? Pro modulové domy toto neplatí. Moduly jsou jednoduše přemístitelné. Stačí upevnit skleničky v baru, a Váš dům může změnit klima společně s Vámi. Klidně až na druhý konec republiky. Pokud modulový dům nechcete nadále využívat, můžete jej díky jeho mobilitě také snadno prodat a přemístit na nové místo určení. A to i v případě, že máte spojených více modulů dohromady.

Nízké náklady

Jednou z velkých výhod modulových domů jsou nízké pořizovací náklady. Proto se také často využívají jako skvělý start pro mladé páry nebo rodiny. Ačkoli to samozřejmě není žádná podmínka. Zatímco výstavba klasického rodinného domu se pohybuje v řádu milionů, pořizovací investice základního montovaného domu začíná v řádu několika set tisíc korun. Ekonomické hledisko oceníte také při provozu montovaných dřevostaveb. Moduly mají energetickou náročnost B, čímž se řadí do kategorie nízkoenergetických staveb. Šetří tak Vaši peněženku.

Rychlost výstavby

Dalším vysoce ceněným faktorem modulových domů na klíč je rychlost jejich výstavby. Při realizaci tohoto druhu bydlení probíhá více procesů najednou, čímž se doba nastěhování do nového výrazně urychlí. Jakmile si výrobce s klientem ujasní veškeré požadavky a specifikace je předána do výroby, je u domů do 50 m2 běžný termín dodání do 3 měsíců. Během nich si zákazník vyřeší vše potřebné, především administrativní záležitosti, přípravu pro usazení modulu na pozemek nebo přípojky k inženýrským sítím. Není tak žádnou výjimkou, že po několika málo měsících je dům plně obyvatelný.

Design

Nízké náklady a rychlé dodání mohou často svádět k myšlence, že modulové domy nejsou krásným místem pro život. Velmi neoprávněně. Na výběr je u modulových domů několik variant fasády, na vnitřní stěny jsou použité štukové omítky. Design a vybavení interiéru navrhují designová studia. Celkový dojem dále podtrhuje široký výběr podlah, dveří, oken, parapetů a dalších detailů. Svůj modulový dům si tak můžete vyladit dle vašich vlastních snů a představ.

Kvalita a životnost

Trvanlivost a kvalita modulárních dřevostaveb je srovnatelná se zděnou stavbou. Nešetříme na kvalitě materiálu, držíme se osvědčených postupů s kapkou inovace. Výroba našich modulů probíhá v hale, v stabilně ideálních podmínkách. Tým našich řemeslníků dává do své práce to nejlepší. Díky tomu se můžeme zaručit za vysokou kvalitu.

Číslo popisné

Pokud montovaný dům na klíč splňuje veškeré nutné podmínky (připojení na inženýrské sítě, dodržení tepelných, technických a požárních norem), je možné ho kolaudovat jako klasický dům. Tyto podmínky modulové dřevostavby splňují. Proto Vám obecní úřad po kolaudaci přidělí číslo popisné.

Vybavení

Vaši dřevostavbu vybavíme dle vašich přání, snů a představ. Přesně tak, aby to bylo Vaše DOMA:
 • koupelna (včetně sanitárního vybavení)
  • sprchový kout s vaničkou z litého mramoru + termostatická baterie
  • závěsné WC
  • umyvadlo se skřínkou
  • "inteligentní" bojler
 • okna, parapety a okapy
 • vchodové a interiérové dveře
 • elektroinstalace, světla a vypínače
 • podlahy a podlahová krytina
 • vnitřní štuková omítka s výmalbou
 • el. konvektory (digitální termostat)
 • příprava pro kuchyň
 • silikonová omítka - často používaná pro skvělé vlastnosti - paropropustnost, nizká nasákavost, odolnost vůči zašpinění

Nadstandardní výbava

Nad rámec standardního vybavení pro Vás také rádi připravíme:
 • přípravu pro krbová kamna
 • alarm s certifikací
 • vestavěné audio reproduktory
 • rolety na dálkové ovládání
 • podlahové vytápění
 • bezbariérově řešený vstup a pohyb po modulu

Technické informace

Konstrukce

Konstrukce dřevostaveb Bloxar je tvořena z kvalitních KVH profilů. Jedná se o masivní konstrukční dřevo s vynikajícími stavebními vlastnostmi. Každý profil je chráněn proti napadení dřevokaznými škůdci a ošetřený proti plesnivění. Veškerá manipulace s dřevem probíhá v uzavřených zateplených halách, proto nehrozí žádné narušení kvality dřeva. Skladba je složena tak, aby dosahovala co nejlepších tepelně izolačních, protipožárních a akustických vlastností a bylo zabráněno srážení vlhkosti. Správné použití kvalitních materiálů přispívajá k vysokému komfortu a nízkým nákladům na provoz.  Příklad použitých materiálů: geotextilie, parotěsná folie, difúzní folie, OSB, cetris, EPS, minerální vata, silikonová omítka, štuk, Fermacell. Fermacell krom izolačních vlastnosí, má vysokou nosnost pro zavěšování různých předmětů na stěnu: 50kg na hmoždinku, 30kg na vrut a 17kg na klasický hřebík.

Rozměry a hmotnost

 • Maximální šířka modulu: 4 m
 • Maximální délka modulu: 13 m
 • Výška modulu: 3,3 m
 • Výška stropu: min. 2,5 m
 • Hmotnost: variabilní (modul o ploše 30m2 má přibližnou hmotnost 8 tun)

Hromosvod, bleskosvod

Ochranu před bleskem pojednává vyhláška o technických požadavcích na stavby č. 268/2009 Sb, část pátá, § 36. Vyhláška říká, že ochrana před bleskem se musí zřizovat na stavbách a zařízeních tam, kde by blesk mohl způsobit ohrožení života a zdraví osob, zejména ve stavbě pro bydlení... Definice o povinnosti hromosvodu je formulována natolik nejasným způsobem, že bývá předmětem diskuzí. Bohužel nejednotný je často také přístup stavebních úřadů. Hromosvod není součástí dodávky modulového domu. Pokud ho budete chtít, tak si jej můžete po usazení domu pořídit způsobilou firmou, která Vám s montáží dodá také zprávu o revizi.

Realizace krok za krokem

Konzultace

Vy nám sdělíte své představy a přání. My Vám zpracujeme konkrétní návrh. Dle vašeho pozemku vymyslíme ideální dispozice a půdorys. Probereme také možnosti logistiky na Vaš pozemek, pro usazení mobilního domu je nutný manipulační prostor pro kamion a jeřáb. Zpracujeme Vám cenovou nabídku, prodiskutujeme možnosti připojení na inženýrské sítě a další detaily. Pro hladký průběh celé akce je nezbytně nutné ujistit se, že Vašemu domku nestojí v cestě na pozemek žádná překážka.

Možnosti financování a DPH

Modulové dřevostavby je možné financovat pomocí hypotečního úvěru. Součástí námi poskytovaného servisu je doporučení, na které bankovní instituce se obrátit.
 • Snížená sazba DPH 15 % platná při pořízení domu k trvalému bydlení, na základě ohlášení stavby nebo stavebního povolení
 • Základní sazba DPH 21 % pro všechny ostatní případy (například pro rekreační objekty)

Podpis smlouvy

Jakmile vyladíme všechny náležitosti ke spokojenosti zákazníka, můžeme přistoupit k podpisu smlouvy. Zároveň Vám vystavíme fakturu na 50 % zálohy. Po uhrazení se okamžitě dáme do práce na Vašem budoucím bydlení.

Stavební povolení a projekt

Doporučujeme kontaktovat místně příslušný stavební úřad a informovat jej o Vašem stavebním záměru. Pro prvotní konzultaci Vám jistě postačí:
 • Číslo parcely (pokud si nejste jisti, vyhledáte si na katastru nemovitostí ZDE)
 • Typ stavby:  jednopodlažní, modulový dům, který není pevně spojen se zemí základovou deskou
U většiny modulových domů je dostačující ohlášení stavby. Pokud budete potřebovat ohlášku, nebo dokonce stavební povolení, neobejdete se bez projektu a aktivní komunikace s úřady. K tomu doporučujeme využít služeb architekta/projektanta, který se o vše postará za Vás, a dokáže celý proces často velice urychlit.

Realizace

Pro celou dobu realizace projektu je Vám k dispozici náš člověk. Provede Vás celým procesem, kdykoliv se na něj můžete obrátit. Pravidelně Vás informuje o stavu projektu, dojednává s Vámi veškeré podstatné detaily. Například barvu oken, parapetů, fasády. Interiérové dveře, podlahy. Rozmístění zásuvek v kuchyni. Zkrátka vše, co bude tvořit Váš domov ještě příjemnějším!

Předání a doplatek

Jakmile je Váš modulový dům hotový, názorně Vám ho předvedeme a předáme. Vystavíme Vám fakturu na zbylých 50 % ceny.

Příprava pozemku a logistika

Základy

Během výroby modulů v naší hale je ideální čas na přípravu pozemku. Mobilní domy se většinou pokládají na zemní vruty, oblíbené pro praktičnost a jednoduchou montáž. Další možností jsou betonové patky. Ty se umisťují rovnoměrně pod celou plochu modulů, cca 1 metr hluboko (nezámrzná hloubka). S přípravou základů rádi poradíme a pomůžeme, náklady na vybudování základů si ale hradí zákazník. Základy nejsou součástí dodávky modulového domu. 

Úprava terénu

Pod modulem doporučujeme položit netkanou geotextilní látku, bránící prorůstání trávy a plevele. Dále je vhodné podklad vysypat vrstvou drceného kameniva. Je také žádoucí, aby mezi pozemkem a podlahou modulového domu vznikl prostor pro proudění vzduchu (alespoň 20-30 cm). Úprava pozemku klienta není součástí dodávky modulového domu. 

Inženýrské sítě

Voda – vhodné je připojení na řád, případně studnu na pozemku. Elektřina – pro rozvod elektroinstalace obvykle doporučujeme jistič 3x25A. Odpad – ideální je možnost napojení na obecní kanalizaci. Pokud to z nějakého důvodu není možné, dá se odpad řešit zabudováním jímky, nebo zakoupením čističky odpadních vod. Inženýrské sítě a jejich napojení nejsou součástí dodávky modulového domu. 

Přeprava

Pro převoz Vašeho modulového domu se využívá kamionových přepravců na náklady zákazníka. S výběrem dopravce Vám opět rádi poradíme a doporučíme nejlepší variantu. Cena se odvíjí od velikosti přepravovaných modulů a vzdálenosti přepravy. Nejčastěji se cena pohybuje v rozptylu 20 tis. Kč až 40 tis. Kč. K posazení modulu na Vašem pozemku je potřeba pojízdný jeřáb. Jeho velikost (možné zatížení) se liší v závislosti na hmotnosti a velikosti dřevostavby. S obsluhou jeřábu je vhodné dopředu konzultovat možnosti Vašeho pozemku. Vykládka a usazení modulů zpravidla nezabere více než 2 hodiny času. Přeprava ani služby jeřábníka není součástí dodávky modulového domu. 

Chcete se podívat na ukázkový modul?

Kontaktuje nás!

Informace o cookies na této stránce

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, dále využiváme nezbytně nutné cookies k nastavení tohoto panelu. Podrobnější nastavení.

Povolit vše
Zamítnout